CO JE NOVÉHO?

Informace

Proč BEZKOSTROVÉ SEDLO?

SPOLUPRACUJI S

Jak funguje sedlo bez kostry?

 Bezkostrová sedla se skutečně přizpůsobí ve všech směrech dokonale tvaru a pohybům hřbetu koně. Pod ním se může kůň dokonale vyklenout i otočit páteř do stran. Konstrukce sedel Barefoot® má tvar dokonale přizpůsobený anatomii koně. Koně pod sedly běží uvolněněji, snáze se podvolují otěžím a mají plynulejší a prostornější chody. Proto jsou sedla Barefoot® zvláště vhodná k obsedání a přiježďování mladých koní, protože koně nejsou stresováni nestejnoměrným tlakem tuhé kostry sedla na hřbet. Pod sedly Barefoot se cítí dobře i koně s problémy se hřbetem, atypičtí koně. 


Jediné skutečně pružné sedlo je sedlo bez tuhé kostry, pružné a pohyblivé ve všech směrech. Pod takovým sedlem může kůň uvolněně běžet, správně vyklenout hřbet i ohýbat hrudní páteř pružně do 
stran. Díky tomu, že koni nebrání v pohybu a nikde netlačí,mohou se volněji pohybovat. 

Z obrázků je patrná změna postavení páteře při pohybu koně hlavou nahoru a dolů. Na prvním obrázku je vidět co dělá páteř pokud kůň pohybuje hlavou nahoru a dolů. Na zbylých obrázcích je tento fakt znázorněn na fotografii koně ve dvou fázích. bezkostrová sedla většinou pomoci i koním, kteří se v důsledku špatných zkušeností a otlaků brání sedlání.


Sedla Barefoot® jsou vyráběna z měkkého ekologicky vydělávaného nubuku. Přední část sedla je vyplněna a formována PU Dílcem – komorou (u westernových sedel s hruškou sedla). Tento dílec je výměnný a lze objednat velikost odpovídající ší

řce kohoutku koně. Zadní část sedla je vyplněna pevným a pružným dílcem, který zajišťuje stabilitu jezdce, ale přesto nebrání koni v pohybu a nikde netlačí na hřbet.

VPS Systém pro ideální rozložení váhy jezdce.
Jedná se o kombinaci několika odlišných materiálu, které pomáhají rozkládat a tlumit tlak při jízdě. Veškeré materiály jsou absolutně flexibilní, tak se sedlo vždy může přizpůsobit pohybům koně. Vašeho čtyřnohého miláčka nikde nic netlačí a vy můžete cítit každý jeho pohyb. Díky tomu dochází ke správné komunikaci a propojení mezi jezdcem a koněm. VPS systém se do sedel Barefoot začal dávat po roce 2009.

    comforteasytrek1.jpeg 

Na závěr:


vps systémDobrý styl ježdění a fundovaný výcvik koně má pro hřbet koně mimořádný význam. Nejde ani tak o styl jízdy, jako o anatomické a fyziologické potřeby koně. Z toho je vidět, jak důležité je správné vybavení a zejména volba sedla. Hrudní páteř koně není přírodou připravena na to, aby mohla nést váhu jezdce. Cílem výcviku koně proto je vybudovat odpovídající svalstvo, které mu umožní nést váhu jezdce, aniž by mu uškodila. Kůň je skutečně jezdeckým koněm, až když se naučí vyklenout hřbet. Díky tomuto vyklenutí  hrudní páteře se otevřou klouby páteře, svalstvo se lépe prokrvuje a díky této poloze je možný i boční pohyb hrudní páteře. Sedlo Barefoot® dostává jezdce nad těžiště koně (9. – 13. obratel) a ponechává zadní část páteře volnou, což zajišťuje optimální předpoklady k jízdě na koni v souladu s jeho potřebami. Správný styl jízdy však ani sedlo Barefoot® nahradit nedokáže!