CO JE NOVÉHO?

Informace

Proč BEZKOSTROVÉ SEDLO?

SPOLUPRACUJI S

Aktuální data o tom, co právě podnikáme a co plánujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Náš sortiment kvalitativně roste stejně jako vzdělanost jezdecké veřejnosti a tím i poptávka po optimálním jezdeckém vybavení. Často se nelze rozhodnout jen podle webu, proto vyrážíme se sedly za vámi - na cesty, kde nás čekají překvapení a výzvy (protože ani fotografie koní nejsou často zcela vypovídající), ale především spousta milých a inspirujících setkání. Dva koníci, se kterými jsme se setkali včera, mají velké štěstí na svou současnou majitelku, protože málokdo má chuť a trpělivost řešit tak závažné problémy zad. Pohled na hřbet tmavého hnědáka byl smutný. Ten příběh není náš, ale víme, že bude mít dobrý konec – i když na sedlo od nás si tento koník bude muset ještě počkat. Jeho rezatý kamarád je na to mnohem lépe. Naše sedlo již nosí, stačila malá úprava a je spokojen. Výzvou byl kulatý sympaťák s velkými lopatkami a vůbec žádným kohoutkem – ano „kanape“ Pohodlné ? Možná. Ale když má jezdec delší nohy, mohou jej v širokém sedle bolet kyčle. A to hodně. A úzké sedlo bude tlačit koně. Věříme, že jsem našli řešení pro oba. Ale především: děvčata, bylo s vámi fajn! Je radost potkat se s tak veselou partou ???? A příjemná byla i druhá část naší mise. Za sebe musím říci, že pro mne je setkání s laskavými lidmi vždy inspirující. A toto setkání ukázalo, že i přes fyzické komplikace je možné nejen mít pěkný sed (musím se víc snažit), ale především hledat cestu komfortu pro koně i jezdce, přestože je k tomu potřeba i kus sebezapření, a že nejsou třeba a že jezdec nemusí mít za sebou roky v sedle, závody a ani mnoho jezdeckých zkušeností, aby mohl být oporou pro své jezdecké kolegy a byl svým koněm milován. Zkrátka: byl to užitý den!
PS: také jsme se dozvěděli, nemáme dobrou komunikaci na fb, tak se pokusíme ji trochu oživit ????

IMG-4875.jpg

1.10.2022 Opět se uvidíme osobně na návštěvě u Vás ve stáji! 

Posilujeme tým a opět jsme se rozhodli, že je třeba vyrazit přímo do Vašich stájí a pomoci Vám v nesnázích se sedly jak už Barefoot nebo dalšíma značkama, které neustále rozšiřujeme. Koho to zajímá, prosím přečtěte si pár pravidel spojených s touto návštěvou.

POSKYTOVANÉ SLUŽBY SPOJENÉ S NÁKUPEM SEDEL:

Od roku 2015 nabízíme kompletní servis spojený s návštěvou u Vás ve stáji. Nejprve koně důkladně prohlédneme a poté může začít samotné zkoušení a testování přímo na Vašem koni, tak aby oběma vyhovovalo.
 
Strávíme u Vás obvykle 2 hodiny čistého času, obvykle stačíme vyzkoušet 2-3 vybraná sedla. Během zkoušení Vás proškolíme jak sedla fungují a jak je napasovat přímo na Vašeho koně. Zkoušení více sedel většinou není potřeba, ale není vyloučeno.

Cena za náš čas a opotřebení sedel je 1000,-Kč plus cestovné podle počtu kilometrů k Vám do stáje. Momentálně si účtujeme 6Kč/km.

Startujeme vždy z Úval u Valtic (Jižní Morava) anebo z Ústí nad Labem (Severní Čechy).

Začínáme vytvářet videa a recenze na YOUTUBE 2.5.2022

Třeba z nás budou i youtuberky - přeji hezké podívání a doufám, že najdete i tolik potřebné info o sedlu před koupí nebo jen tak ze zvědavosti. Youtube prezentace k sedlům :-)

Nové stránky a web aneb jdeme s dobou :-) 15.1.2022

Třikrát hurá!! Nové stránky jsou na světě a skoro již plně funkční. Bylo na čase se trošku updatovat a neřadit se mezi fosílie v tomto moderním světě, kde jeden rok v IT oblasti znamená opravdu dlouhou dobu. Starý obchod byl krásný a funkční, ale je na čase využít nejmodernější techniky a trošku přestat dělat zbytečné věci a nechat se rozmazlovat. Snad oceníte nové možnosti nákupu i plateb a taky možnost komentářů a recenzí přímo u produktů a mnohem více... Stránky ještě nejsou dokonalé, tak pokud naleznete chybu, klidně napište.

Nové Beránkové sedlo SOFT-WALK od Barefoot je na světě!

Nový model sedla Barefoot® Soft Walk byl vyvinut na základě poptávky mnoha jezdců, kteří si přáli cenově přijatelné beránkové sedlo, které by jejich koni nezpůsobovalo žádné problémy a které by nabízelo komfort sedla z pravé kožešiny. Více zde. 

SOFT WALK BAREFOOT

V lednu opět vyrážíme za Vámi, za klienty od 23.1.2017

Plány cest budou dostupné brzy zde. Zájemci mě prosím kontaktujte přes e-mail nebo kontaktní formulář nebo na facebooku Martina Breberová.

Nově v nabídce produkty značky Brockamp

Brockamp je německý výrobce padů a jezdeckého provazového vybavení, jako jsou parelky vazáky, lonže a hlavně kvalitní jezdecké pady.

Jezdecký pad Brockamp

Připravujeme se na výstavu v Lysé nad Labem v termínu 23.9.-25.9.2016 

Připravujeme se na Velmi zajímavou výstavu v Lysé a moc se na  Vás těšíme v hale B. Přijďte se podívat na noviny v nabídce a nebo jen poklábosit. Oficiální promo článek:

Vítejte ve světě, kde je kůň na prvním místě, ve světě bezkostrových sedel a bezudidlového ježdění, který Vám přináší ZdraváZvířata.cz. Jedině sedlo bez kostry se může dokonale přizpůsobit tvaru a pohybům hřbetu koně. Pod ním se může kůň dokonale vyklenout a ohýbat páteř do stran. Konstrukce sedel Barefoot® má tvar dokonale přizpůsobený anatomii koně. U koní s méně obvyklým tvarem hřbetu lze obvykle vhodnými podložkami vyrovnat anatomické odchylky a sedla bez kostry úspěšně používat. Jak potvrzují jezdci používající tato sedla, koně pod těmito běží uvolněněji, snáze se podvolují otěžím a mají plynulejší chody. Stále více jezdců začíná poznávat, že přirozený kontakt s koněm je možný, a že navíc dělá více radosti nejen koni, ale i jezdci! Jezdci, kteří se rozhodnou vzdát se udidla a zabývat se přirozeným způsobem výchovy koní a jezdeckým vybavením, které je ke koni šetrné, dělají první krok k lepší budoucnosti. K tomu patří trocha odvahy. Jezdec, který hledá nové cesty, poznává je a zkouší, se často vystavuje kritice, neboť změny nahánějí těm, kteří se měnit nechtějí, vždycky strach. Ale odvaha ke změně bývá odměněna – důvěrným vztahem s Vaším koněm.

9.-11.9.2016 Cesta se sedly až na Slovensko 

Bohužel vzhledem k mé vytíženosti nestíhám nahrávat všechny cesty za klienty, ale snažím se přijít alespoň občas s ochutnávkou fotek z terénu. Tentorkát jsem se vydala přes Brno a Zlín až na Slovensko. Největší oříšek byla kobylka s výraznou lordózou zad, které jsme nakonec vybrali a napasovali sedlo JustAdjust s physio dečkou.

V nabídce ke zkoušení byla všechna sedla Barefoot a mnohem více. Moc děkuji všem klientům za spolupráci a přátelskou atmosféru. Vaše Martina Barefootová 

 

13.-14.5.2016 Cesta se sedly Vsetínsko - východ Čech

Dobrý den všem Barefoot milovníkům! Zdravím Vás a vkládám pár fotek z mé cesty do východních Čech, kterou jsem absolvovala o víkendu. Kliknutím na fotky zobrazíte jednotlivé modely sedel a informace o nich. Tentokrát jsme zkoušeli hlavně Lexington a Just Adjust

5.2.2016 Zveřejnění recenze o Barefoot PADu :)

 Videorecenze Barefoot PAD

19.-21.3.2016 Cesta se sedly Chrudimsko - Brno - Zlín - Slovensko! V hlavních rolích Arizona a Happy Valley :) 

Přidávám pár fotek z jedné z mnohých cest za klienty, celkem za víkend ujeto 1200km! Tentorkát jsem se podívala až na Slovensko! Měla jsem sebou skvělou pomocnici Janičku Viju Plačkovou http://www.vija.wz.cz/, která mě psychicky podpořila při řízení a také klientům pomohla lépe pochopit fungování Barefoot sedel. Na zkoušení byly skoro všechny modely Barefoot sedel a Padů z mé nabídky na www.zdravazvirata.cz. Neváhejte mi napsat v případě zájmu!

9.2. 2016 Barefoot přichází na trh s dvěma novinkami "LAZY MOUNTAIN" a "HAPPY VALLEY"! 

Barefoot rozšiřuje nabídku beránkových sedel o dva modely Happy Valley a Lazy Mountain. Beránková sedla, která nedělají problémy koňským zádům. Vhodné pro všechny jezdce, kteří se v sedle chtějí cítit jistě, aniž by byli stísněni. Sedla nabízí více než jen oporu - "obklopují" jezdce jemně a bezpečně – je to prostě skvělý pocit! Více informací na www.zdravazvirata.cz

18.12. 2015 Hodně štěstí v novém roce a příjemné prožití Vánočních svátků!

Děkuji Všem za spolupráci a přeji ať Vám Barefoot sedla a hlavně Vaši ušáčci jedou !!!

21. 10. 2015 Opravy Barefoot sedel NOVĚ 

Výhradně pro své klienty NOVĚ nabízím zařízení záručních i pozáručních oprav Barefoot sedel. Mám nasmlouvaného lokálního, velice zdatného sedláře. Ceny oprav dle rozsahu práce a dohody. Na zakázku lze nechat vyrobit i náhradní části k uzdečkám Barefoot. Více info na info@zdravazvirata.cz

1.10. 2015 Výrobce bude zvedat ceny od 1.1.2016

Právě jsem dostala informaci od výrobce, že během několika následujících týdnů zvedne ceny. Konkrétní zvýšení sledujte na www.zdravazvirata.cz.Pokud váháte s nákupem, možná Vám to pomůže se rozhodnout.

1.10. 2015 Barefoot sedla na objednávku v atraktivních barvách

Nevím zda-li víte, že Barefoot nabízí také sedla na objednávku v barvě, kterou milujete. Slaďte si sedlo a další doplňky dle Vaší fantazie. Sedla na objednávku se vyrábí cca 14 týdnů, pro cenu a další informace mě prosím kontaktujte.

27.9. 2015 SVOD IRSKÝCH COBŮ V ZÁSMUKÁCH

Při příležitosti Svodu Irských cobů, jsem prezentovali produkty Barefoot v našem venkovním pojízdném stánku :-). Děkujeme všem za spolupráci při zapůjčení koně a za krásné fotky.

 products-Screenshot-2021-10-08-at-16-01-IMG_2238.jpg

19.9.2015 CESTA SE SEDLY - ZLÍN - TIŠNOV - BRNO - JIHLAVA - LITOMĚŘICE 

 Na zkoušku byla sedla Atlanta 2, Arizona 1, Arizona NUT2, Cherokee 1, Cheyenne Dry-Tex 0, London 2, Barrydale 1, Madrid 1 ...a více..