CO JE NOVÉHO?

Informace

Proč BEZKOSTROVÉ SEDLO?

SPOLUPRACUJI S

O nás

Vážení chovatelé a milovníci koní!

Vítejte ve světě, kde je kůň na prvním místě, ve světě bezkostrových sedel a bezudidlového ježdění, který Vám přináší ZdraváZvířata.cz. Jedině sedlo bez kostry se může dokonale přizpůsobit tvaru a pohybům hřbetu koně. Pod ním se může kůň dokonale vyklenout a ohýbat páteř do stran. A protože se neustále zdokonalujeme a informujeme, vybrali jsme pro Vás to nejlepší, co je dostupné na trhu bezkostrových sedel. Konstrukce sedel se v mnoha případech podobají anatomii koně.

U koní s méně obvyklým tvarem hřbetu lze obvykle vhodnými podložkami vyrovnat anatomické odchylky a sedla bez kostry úspěšně používat. Jak potvrzují jezdci používající tato sedla, koně pod těmito běží uvolněněji, snáze se podvolují otěžím a mají plynulejší chody. Stále více jezdců začíná poznávat, že přirozený kontakt s koněm je možný, a že navíc dělá více radosti nejen koni, ale i jezdci! Jezdci, kteří se také rozhodnou vzdát se udidla a zabývat se přirozeným způsobem výchovy koní a jezdeckým vybavením, které je ke koni šetrné, dělají první krok k lepší budoucnosti. K tomu patří trocha odvahy.

 Jezdec, který hledá nové cesty, poznává je a zkouší, se často vystavuje kritice, neboť změny nahánějí těm, kteří se měnit nechtějí, vždycky strach. Ale odvaha ke změně bývá odměněna – důvěrným vztahem s Vaším koněm.


Vaše Martina Breberová a Lucie Šrůtková