CO JE NOVÉHO?

Informace

Proč BEZKOSTROVÉ SEDLO?

SPOLUPRACUJI S

NOVINKA! "Lazy Mountain" Barefoot® sedlo Zobrazit větší

NOVINKA! "Lazy Mountain" Barefoot® sedlo

Nový produkt

Westernové beránkové sedlo pro dlouhodobý komfort koně i jezdce, z pravé ovčí kožešiny, umožňuje bezpečný a jistý sed.novinka Barefoot

Více informací

10 dní

35 300 Kč

 • Pohodlí pro koně i pro jezdce!

   

  Model Barefoot® Lazy Mountain byl vyvinut speciálně na základě žádostí mnoha jezdců, kteří si přáli beránkové sedlo. Takové, které by nedělalo žádné problémy koňským zádům a zároveň nabízelo komfort sedla z pravé kožešiny.

   

  Stavba sedla Lazy Mountain odpovídá osvědčenému konceptu sedel Barefoot®: nabízí stejnou ochranu pro Vašeho koně a stejnou flexibilitu. Díky vloženému systému VPS® chrání sedlo koňská záda před ostrým tlakem a přitom se může přizpůsobovat pohybu koně tak, aby umožňovalo stavbu svalstva - netlačí proti svalům.

   

  Pro všechny jezdce, kteří se chtějí v sedle cítit jistě, aniž by si připadali stísněně! Neboť pro jezdce nabízí Lazy Mountain ještě více komfortu: posedlí je superměkké a díky velké zabudované vycpávce z pěnové hmoty sedí jezdec velice jistě a pohodlně, takže se mu ze sedla už nikdy nebude chtít. Sedlo nabízí více než jen oporu - "obklopuje" jezdce jemně a bezpečně – je to prostě skvělý pocit!

   

  Pod posedlí z pravého beránku jsme upevnili měkký tvarovaný polštář (suchým zipem), který činí sed ještě pohodlnějším, a šetrným především pro kyčle jezdce. Díky polštáři nesedí jezdec tak široce, ale spíše do tvaru “A“.

   

  Spodní strana je vyrobena z umělé kožešiny. Sedlo má 4 D-kroužky a hrušku, která je vyměnitelná (dodává se se širokou komorou). Kvalitní Conchas s koženými řemínky k dekoraci i k upevnění posedlí z pravé kožešiny.

   

  Uchycení sedla jsme vymysleli speciálně: dva řemeny vedou skrz speciální polstrování z měkké kůže, aby nepoškozovaly srst koně a nepůsobily tlak na citlivém břiše. K použití s anglickým krátkým podbřišníkem, ovšem systém k uchycení podbřišníku se dá kompletně sundat a případně použít westernový úvaz pro podbřišník (ten není součástí sedla!)

   

  - Kožešinové sedlo se systémem VPS®

  - Žádný ostrý tlak od třmenových zámků

  - Pravá ovčí kožešina kombinovaná s nubukem

  - Přizpůsobí se Vašemu koni

  - Pohodlný a velice jistý sed

   

  Barefoot® sedla jsou vyrobeny z nubuku nebo z měkké kůže. Nubuková kůže má vrchní vrstvu částečně zbroušenou, to dělá měkčí povrch a dává sedlům charakteristický sametový nádech. Měkká kůže má hladký, měkký povrch, který je velmi ohebný a máte pocit, že sedíte na obláčku. Oba typy kůží mají otevřené póry, a proto jsou velmi pružné a ohebné a mohou se krásně přizpůsobit koňskému hřbetu, aniž by byla ohrožena stabilita a komfort.

   

  K čištění nubuku a měkké kůže by se neměl používat olej ani vosk, protože ucpávají póry těchto usní, což může ovlivnit pozdější uznání reklamace. Doporučujeme na sedla a příslušenství používat naše produkty pro péči o kůži. Při pravidelném používání kůži chrání a zachovávají ji pružnou a prodlužují její životnost. 

   

  Barva: černá, hnědá

  Velikost: 1,2

   

  Tabulka pro určení velikosti sedla:

  Délka A = délka sedla zepředu dozadu (cm)

  Délka B = délka sedu (cm)

  Délka C = délka sedla shora dolů (cm)

   

  Sedlo

  A
  [cm]

  B
  [cm]

  C
  [cm]

  Dámská konfekční velikost

  Pánská konfekční velikost

  Lazy Mountain 1

  58

  35

  38

  36-40

  44-48

  Lazy Mountain 2

  61

  40

  39

  42-46

  50-54

   

  Pozn. Velikosti jsou orientační, sedla jsou vyráběna ručně a jsou možné malé odchylky.

  Sedlo se dodává bez třmenů a fendrů. Lze dokoupit dle Vaší představy.

  Každé Barefoot sedlo je vepředu vybaveno vyměnitelnou komorou, což umožňuje individuální napasování podle míry Vašeho koně.

 • Napsat recenzi

  NOVINKA! "Lazy Mountain" Barefoot® sedlo

  NOVINKA! "Lazy Mountain" Barefoot® sedlo

  Westernové beránkové sedlo pro dlouhodobý komfort koně i jezdce, z pravé ovčí kožešiny, umožňuje bezpečný a jistý sed.novinka Barefoot