Poslední příspěvky

  • Pasování bezkostrových sedel 2015-08-03 12:20:10 Nevíte si rady jaký typ sedla Barefoot by vyhovoval Vám nebo Vašemu koni? Váháte kterou velikost komory nebo posedlí si pořídit? Chcete si prostě...
  • Když močení bolí 2013-11-09 19:14:52 Když močení bolí   Časté nucení na močení, bolestivé naříkání, močení mimo toaletu, změněný pach nebo dokonce krev v moči – to jsou...
  • Barfování 2013-09-19 20:33:07 BARF aneb Zdravá výživa pro psy a kočky   Poslední dobou termín BARF slýcháme stále častěji. Co znamená? V angličtině se dá tento...

Zobrazit vše

Fellsattel Iberica Plus Christ®

Fellsattel Iberica je měkký beránkový pad, který nemá kostru, proto se se kůň dokáže lépe ohýbat, lépe reaguje a rychleji.

Naše cena s DPH 10 200 Kč

Dostupnost: skladem

Doba doručení: 3 - 5 pracovních dnů

Beránkové sedlo Iberica PLUS je vyrobené z odolné ovčí vlny ve vysoké kvalitě z Německa. Iberica je vhodná pro všechny jezdce, kteří chtějí stabilizovat sed a hledají rovnováhu. 

Vlastní zkušenost:

Iberica Plus, beránkové sedlo, které budete milovat. Na první pohled sedlo podobné Grandeur Barock, ale když ho vezmete do ruky, zjistíte že je naprosto odlišný. Iberica je podstatně kontaktnější a měkkčí než Grandeur. Hodí se výborně pro jezdce, kteří chtějí upevnit svůj sed a najít stabilitu. 

Recenze - Iberica Plus - velikost PONY a velikost 1

První dojem:V Iberice se hned usadíte a je to ten WAU pocit měkkosti stejně jako v dalším zkoušeném beránkovém sedle od BF. Iberica je ze všech testovaných sedel nejkontaktnější jak z hlediska cítění zad, tak pro holeně. Na první pohled oceníte kvalitu zpracování a krásného jemného beránka, který vypadá úchvatně, ale není nijak zvlášť kluzký.Překvapilo mě, že jsme se do velikosti PONY vešly všechny (od vel. 34-42), ani já s největší velikostí jsem se necítila nijak stísněně.

iberica fellsattel

 Foto: Kateřina Kadlecová s Vojtou ze skupiny Dream Team

Výhoda: Jemný, kontaktní, kvalitně zpracovaný PAD, pravý beránek

Nevýhoda: Vyšší cena, Uchycení pro třmen (pro takovýto typ padu podle mě absolutně nevhodné).

Materiál: Vrchní část je z pravého beránka, spodek také pravý beran pod jezdcem, bočnice jsou z textilní látky (jako obyčejné podsedlové dečky), řemeny plastové (?)

Ideální použití: Náhrada za ježdění bez sedla, jemné přiježďování na jízdárně, vyjížďky kolem kopce

Benefity:

  • - svoboda pro páteř koně
  • - komfortní pozezení
  •  - výplně (vyměnitelné) pro lepší distribuci váhy
  • - D kroužek pro třmenové řemeny

POZOR! Normální třmenové řemeny lze připojit, avšak já používání třmenů nedoporučuji kvůli zvýšenému tlaku na záda koně. Pokud Vážně uvažujete o padu nebo beránkovém sedle se třmeny, poohlídněte se po značce Grandeur, které má lépe vyztužený spodek a lépe distribuuje váhu.

TLAKOVÝ TEST IBERICY SE TŘMENOVÝMI ŘEMENY:
 
Velikost: Délka posedlí pro velikost 1 je 59 cm a pro pony 55 cm.
0 - shetlandský pony, dítě
1 - dospělý do velikosti 42
2 - od velikosti 42 výše

Barva beránka: přírodní, hnědá, černá
Tip pro čištění: Kartáčem odstraňte špínu, pokud je to nutné myjte v ruce ve vlažné vodě (nechejte volně uschnout.)