Poslední příspěvky

  • Zpoždění zásilek 2020-10-28 18:53:20 Dobrý den, vzhedem k situaci v ČR a ostatních zemích Evropy se některé zásilky od dodavatelů mohou opozdit. Pro bližší informace o dostupnosti...
  • Plaťte bankovním převodem 2020-03-27 19:46:56 Vzhledem k nastalé situaci doporučujeme při  všech objednávkách primárně volit platbu bankovním převodem. Butete k tomu automaticky vyzváni po...
  • Pasování bezkostrových sedel 2015-08-03 12:20:10 Nevíte si rady jaký typ sedla  by vyhovoval Vám nebo Vašemu koni? Váháte kterou velikost komory nebo posedlí si pořídit? Chcete si prostě jen...
  • Barfování 2013-09-19 20:33:07 BARF aneb Zdravá výživa pro psy a kočky   Poslední dobou termín BARF slýcháme stále častěji. Co znamená? V angličtině se dá tento...

Zobrazit vše

Pomocník při výběru typu kůže a barvy sedla GHOST

Sedla Ghost nabízí širokou škálu možností, co se týče výběru typu kůže (a syntetické kůže), je opravdu z čeho vybírat. Díky možnosti výběru barev a materiálů pro jednotlivé zóny sedla, získáte vždy originální kousek přesně podle Vašich představ. Zóny jsou zobrazeny na obrázku viz níže, nicméně sedlo je možné uživatelsky upravit dle přání zákazníka i v místech, která nejsou na obrázku vyznačena. Ghost vyrábí svá sedla z velice kvalitních materiálů, jak z pravé kůže, tak z jejích imitací. 

Ghost sedla zóny

Mějte prosím na paměti, že jsou sedla dělaná ručně v dílně mistra Camilla v Itálii, navíc je kůže přírodní produkt, a proto se barvy nebo odstíny mohou malinko lišit.

Přírodní kůže - Hovězí kůže - na obrázku 1 a 2, obrázek 3 je olejovaný nubuk a na obrázku 4 najdedte sedlo vyrobené z nubuku (broušená kůže).

Hovězí kůžeHovězí kůže

Olejovaný nubuk

Nubuk

Veganská kůže - Lorica (broušený typ kůže - pouze posedlí v kombinaci s olejovým nubukem), Micropell (hladký typ), Borgo a Castello (věrná imitace kůže).

Posedlí z LoricyGhost MicropellBorgo


1. Hovězí kůže - nejpevnější a nejlesklejší typ 

Hladká, pevná a snadno udržovatelná, hladká hovězí kůže má tužší a pěvnější pocit a nedochází tak jednoduše k jejímu poškrábání, stejně jako u většiny tradičních sedel. Lze ji čistit vlhkým hadříkem, glycerinovým mýdlem a udržovat ve výborném stavu po roky. Pokud máte obavy o škrábance / známky a obecné opotřebení, hladká kůže je vynikající volbou. Nicméně, je trošku více kluzká než např. nubuk.

Hovězí kůže vzorník

2. Olejovaný nubuk - pevný polomatný typ 

Olejovaný nubuk je v posledních letech velmi oblíbená volba pro všechny jezdce, co mají rádi "krémový" pocit a zajímavý vzhled sedla. Jak název napovídá, jedná se o nubuk, který byl v poslední fázi výroby naolejován. Olejovaný nubuk se snadněji poškrábe, jedná se většinou jen o povrchové škrábance, které snadno vyřešíte nanesením ochranného prostředku - oleje nebo krému. Sedlo má po pár jízdách krásnou patinu, na kterou nemusíte čekat roky. Pokud nechcete, aby vaše sedlo vykazovalo značky a opotřebení, navrhujeme hovězí kůži. Základní barvy - černá, tmavě hnědá, hnědá, hnědá rosso.

Olejový nubukOlejový nubuk, posedlí Lorica

3. Nubuk - měkký matný typ 

Nubuk je podobný semiši, co se pocitu a vzhledu týče. Jedná se o kůži, která byla v posledním procesu úpravy zbroušena na její spodní straně a získává tak vzhled podobný povrchu broskve. Je příjemná na dotek, ale snaději se poškrábe. Pokud chcete udržet chlubatý vzhled kůže, používejte k čištění jemný kartáč (jako u semiše). Použitím olejů a mastných krémů získáte olejový nubuk. Tento typ kůže je velice vhodný pro posedlí a pro stehenní opěrky, ale není výjimkou ani u celého sedla. 

NubukNubuk

4. Micropell - syntetika podobná hovězí kůži 

Micropell je syntetická kůže, výborná alternativa pro hovězí kůži. Velice jednoduše udržovaná, a hůře poškrábatelná. Micropell je příjemný při používání a vypadá skvěle v kombinaci s Loricou. Moc hezky vypadá i v kombinaci s nubukem nebo jinými typy pravé kůže.

 MicropellMicropell

5. Lorica - syntetika podobná nubuku 

Lorica je dalším typem veganské kůže. Oproti Micropellu, který je lesklejši, je Lorica spíše podobná nubuku svým sametovým povrchem a vzhledem. Je to pevný a nekluzký materiál, velice často využívaný právě pro posedlí sedla a stehenní opěrky. Lorica je odolný, bezúdržbový typ kůže. Je velice populární pro dětská sedla a často využívaná pouze pro posedlí. Vhodná volba pro vegany! 

Lorica vzorník

6. Borgo a Castello - imitace kůže 

Imitace kůže k nerozpoznání od pravé kůže. Castello a Borgo dodávají luxusní vzhled Vašemu sedlu. Je to výborná volba pro vegany a vegetariány, kteří nechtějí používat produkty z živých zvířat. Pocitově je to jako když si doma sednete na luxusní sedačku. Výhodou je široká skála různých atraktivních barev. Castello má jemnější póry a Borgo je hrubší typ syntetické kůže. 

Borgo má hrubější vzorek - výborná volba pro vegany

Borgo vzorníkVzorník Borgo

Castello má jemnější strukturu pórů

Castello vzorník

Castello vzorník

 7. Ovčí kůže - velice originální 

Produkty z kůže vytvoří kouzelné a originální sedlo nebo jeho část. Ovčí kůže je dostupná pouze v přírodní - krémové barvě a liší se jemnými odstíny této barvy podle zdroje kůže (na poptávku i černá a hnědá syntetická kůže). Beránkové posedlí je možné udělat u jakéhokoliv modelu a je již zahrnuto v základní ceně sedla. Pro divoký vzhled Ghost nabízí také barevné ovčí kůže (například sedlo Maremma), kde je každý kus jedinečný originál. K dispozici je také odejímatelný beránek na posedlí, který může být kompromisem, pokud se nemůžete rozhodnout. 

Přírodní beránek na posedlí GhostPřírodní beránek GhostGhost Maremma beránkové sedlo

8. GHOST EXTRAS - DRAGON, ZLATO, STŘÍBRO...

Ghost nejsou žádní zbabělci, nabízí specifické typy materiálu dle Vašich návrhů. Viz fotky :-)

Firenze DragonDragon Violet Firenze