Poslední příspěvky

  • Pasování bezkostrových sedel 2015-08-03 12:20:10 Nevíte si rady jaký typ sedla Barefoot by vyhovoval Vám nebo Vašemu koni? Váháte kterou velikost komory nebo posedlí si pořídit? Chcete si prostě...
  • Když močení bolí 2013-11-09 19:14:52 Když močení bolí   Časté nucení na močení, bolestivé naříkání, močení mimo toaletu, změněný pach nebo dokonce krev v moči – to jsou...
  • Barfování 2013-09-19 20:33:07 BARF aneb Zdravá výživa pro psy a kočky   Poslední dobou termín BARF slýcháme stále častěji. Co znamená? V angličtině se dá tento...

Zobrazit vše
Krmiva pro psy
O krmivu cdVet Fit-Crock

Za studena lisované kompletní krmivo cdVet Fit-Crock je alternativou k barfu, se kterým se dobře kombinuje díky kratší době trávení. Hodí se např. když jste na cestách a nedokážete zajistit čerstvé maso, nebo jej můžete podávat ráno a syrové krmení večer; je také zdravým pamlskem.

Fit-Crocky neobsahují žádné umělé přidané látky, soli, konzervanty, barviva ani zchutňovadla, žádné doplňkové látky. Výživné látky jsou v čistě přírodní formě, pro organizmus lehce disponibilní – díky technologii lisování za studena nebyly zničeny za vysokých teplot. Obsažené byliny podporují střevní peristaltiku, která spolu s vlákninou přirozeně čistí střeva. Pevné briketky navíc nutí psa kousat a tím podporují žvýkací svaly. Granule v žaludku nebobtnají, rozpadají se.

Obsah masa v granulích cdVet Fit-Crock

Toto krmivo je deklarováno podle evropského zákona o krmivech. Kdyby se obsažený suchý podíl masa přepočítal na čerstvé, vyšlo by množství masa přibližně na 50 – 65%.

Kvalita použitých „vedlejších produktů živočišného původu“

V cdVet krmivu Fit-Crock jsou zpracovány výhradně hodnotné části ovcí z produkce pro lidskou spotřebu a z přirozeného chovu. Kromě svaloviny jsou záměrně využity také vnitřnosti, které jsou pro výživu psa podstatné, jako např. plíce, vemena, játra, vnitřní orgány a kosti. Tím je zajištěna přirozená skladba stravy Vašeho psa.

Jaký Fit-Crock zvolit?

Fit-Crock Classic je základní druh, kde je vedle ovčího, jehněčího a rybího masa hlavní přílohou kukuřice.

Fit-Crock Sensitive je krmivo bez obilnin a bez lepku je vhodnější pro psy s citlivým metabolismem, se sklonem k nadváze nebo alergii, při problémech s látkovou výměnou - hlavní přílohou v něm je topinambur, který obsahuje hodně inulinu a tím působí prebioticky. Maso je také ovčí, jehněčí a z mořských ryb.

Štěněcí Fit-Crock Welpen je vhodný pro všechna štěňata, jejichž majitelé nemají možnost krmit syrovým; tyto granule obsahují více bílkovin, tuku i přírodního vápníku než granule pro dospělé psy. Doporučujeme jimi krmit štěňata malých plemen do 9. měsíce; máte-li psa středního nebo velkého plemene, doporučujeme přejít na Fit-Crock pro dospělé psy již v cca 4. – 7. měsíci. Přesnější dávkování je uvedeno v popisu produktu.

Krmivo Fit-Crock Energy&Lac jako jediné není kompletní, ale pouze doplňkové krmivo, s velmi vysokým obsahem bílkovin využitelné především v chovu; psi v zátěži nebo feny před porodem a během laktace potřebují energeticky vydatnější krmení. Tímto krmivem lze nahradit 1/3 až 1/4 denní krmné dávky fenám 10 dní před porodem a během laktace, v ostatních případech psům po dobu cca 1 týdne.

Varianty "mini" se liší pouze velikostí granulek - jsou vhodné pro psy malé: průměr mají cca 6 mm, délku cca 10 – 15mm. Granule ostatních Fit-Crocků mají průměr cca 15 mm a délku cca 20 mm a jsou vhodné pro psy střední a velké.

Krmiva pro psy Je zde 7 zboží.